V60

Wednesday November 14 Varia 125 kavel TRUE Inzet Varia (Munt)sieraden 2500 Gouden 14 Karaat armband met 6 gouden munten en 1 gouden penning: Nederland 5 & 10 Gulden 1912, Oostenrijk Ducat 1915 & 10 Corona 1905, Hongarije 10 Corona 1905, Zwitserland 20 Francs 1947 en Penning Juliana 1959 Bolwerk der Vrijheid - totaal 41.65 gram 800 2501 Ketting van Wilhelmina-guldens plus twee gemonteerde idem rijksdaalders totaal 213 gram 40 2502 Zilveren klepstuk met voorstelling ruiter naar rechts met omschrift, in afsnede MDCCXI, zilver 64 mm 36,10 gram - tot broche verwerkt 40 2503 Lot armbandjes, broche e.d. van Nederlands zilvergeld - totaal ca. 300 gram - plus armbandje met fantasiemunten 25 2504 Gouden broche (.585) waarin verwerkt een 25-centstuk 1941 met uitgezaagd veld en vier parels - totaal 4,97 gram 20 Munten, penningen en divers 2505 Doos met 3 originele dichtgenaaide Rijksmuntzakken met 1000 centen 30 2506 Doos met 3 originele dichtgenaaide Rijksmuntzakken met 1000 centen 30 Muntgerelateerde objecten 2507 Design foto-gedenkboek ‘Bruno Ninaber van Eyben, with compliments’ inhoudend de gulden muntserie 2001 25 2508 Miscellaneous small archeological objects (6), viz.: Scythian silver lion applique; Mesopotamian black stone cat; taurine shape vertal- lity figure, etc.; added: African H-cross money (13th-17th cent.) mostly found in S.E Congo, Upemba Basin (Kinshasa) and used in trade in Zimbabwe, Zambia, Zaïre and Mozambique (Opitz 125); lot of 6 money cowries (cypraea moneta) 25 2509 Achttiende eeuwse ets ‘Noot-munten geslagen te Amsterdam 1578’ door C. Philips met 10 afbeeldingen van noodmunten 10 Gewichtdoosjes, gewichten en weegschalen 2510 Duitsland - halfronde houten doos 22x10 cm bekleed met leder, inhoudend een messing balans met stalen lagers (nieuw bedraad) en een complete set van 15 muntgewichtjes - Berlijn ca. 1790 80 2511 Engeland ? - rechthoekige houten doos 18,5x8 cm met opgeschroefbare messing weegstandaard en afgeschoten gewichtenvakje, inhoudend messing balans, zeven diverse knopgewichtjes en doosje met 10 aluminium precisiegewichtjes 30 2512 Drie 17e-18e-eeuwse ronde loden blokgewichten Breda met instempeling stadswapen - diameter 32 mm 118,46 gram (¼ pond) met extra letters - 12 mm 7,26 gram (¼ ons?) - 10 mm 3,08 gram (⅛ ons?) - vondsten Valkenberg 2012 - toegevoegd knop- en bakge- wichtje 30 2513 Engeland - ovalen zwart gelakt blikken doos 19x7,5 cm inhoudend een ijzeren balans met opengewerkt handvat en messing schalen, twee muntgewichten en 8 greingewichten, 18e eeuw 20 2514 Engeland - langwerpig houten doosje (15 cm) met messing vouwbalans voor hele en halve souvereigns, merk Avery, 19e eeuw - met schuifgewichtje en etiket in deksel 20 2515 Doosje met rond muntgewichtje voor een Franc à Cheval van Jean II le Bon (1350-1364) Frankrijk - 3.7 gram 20 2516 Frankrijk - ovaal houten muntgewichtdoosje ca. 1800 met etiket, balans (defecten), 5-delig nestgewicht (compleet !) en greingewicht ‘24’ 15 2517 Frankrijk - rechthoekig houten muntgewichtdoosje ca. 1800 met etiket, balans (koord defect), 5-incompleet nestgewicht en 2 greinge- wichten onder schuifje 15 2518 Antwerps muntgewicht z.j. (vroeg 16e eeuw) voor Engelse angel - VZ Engel n.l. met draak (vgl. Pol 78) / KZ Hand (en enkele letters ?) binnen ster - messing 15x15 mm 4,97 gram - F/ZF - onbekend kz-type ? 15 2519 Lot van ca. 21 munt- e.a. gewichtjes, meest slecht, ook: Jacob l’Admiral voor gouden rijder Pol97 (vaiant met hand aan teugel) 15 2520 Blok met 9 messing knopgewichten 1 t/m 100 gram, 6 aluminium precisiegewichtjes achter glasplaatje en messing pincet 10 2521 Apothekersbalansje van gelakt messing met kunststof schalen, 1e helft 20e eeuw 10 2522 Lot van ca. 14 muntgewichtjes, bodemvondsten uit Breda, vele met vindplaats 10 2523 Engeland - 19e-eeuwse muntbalans (‘rocker’) voor hele en halve souvereigns, gemerkt HARRISON (Samuel Harrison, Birmingham) en kroon - messing 97 mm in leerbekleed doosje (defect) met etiket 10 Archeologie en vondsten 2524 Ladenkoffer met in vijf laden een bijzondere collectie van 52 trotseerloden (dakloodjes) 17e tot 20e eeuw 150 2525 Lot van ca. 29 bodemvondsten uit Breda w.o. musketkogels, vuurslag, spinsteen, vingerhoeden e.a. 30 2526 Lot van ca. 21 stuks kledingonderdelen als gespen 17/18e eeuw, bodemvondsten uit Breda 20 2527 Twee 16e-17e-eeuwse lakenloden Bergen op Zoom, vondst Breda - Vz=Kz BERGHEN en wapenschild - ca 23 en 21 mm - ZF 15 2528 Lot van ca. 23 knopen v.a. 16e eeuw, bodemvondsten uit Breda 10 2529 Lot van ca. 3 loden snorrebots 16e-17e eeuw, bodemvondsten uit Breda 10 2530 Doosje met oude knopen w.o. militaire en enkele lakenloodjes (bodemvondst) 5 2500 2502

RkJQdWJsaXNoZXIy MTA4MTM=