V60

Friday November 16 Hertogdom Brabant 288 Philips II (1555-1598) 4908 Statendaalder 1578 (vGH 245-1 / Delm. 110 /R1 / Vanhoudt 374/R1) - VZ Gekroonde buste n.l. met scepter / KZ Wapen met gulden vlies + PACE ET IVSTITIA - randhakje - overigens ZF met mooi portret / zeldzaam 400 4909 1/20 Philipsdaalder 1576 (vGH 215-1 / Vanhoudt 310) - ZF- 20 Hertogdom Brabant / Antwerpen Philips de Schone (1482-1506) 4906 1/2 Philippusgoudgulden z.j. (1500-1506) (vGH 116-1b / Delm. 87 / Vanhoudt 148/R1) - VZ Heilige Philippus met kruisstaf en Bourgondische wapenschild / KZ Gebloemd kruis met kroontjes en lelies in de hoeken en waarbij omschrift begint met kruisje - ZF- / hakje in de rand / zeldzaam 250 Karel V (1506-1555) 4907 Zilveren Reaal z.j. (1521-1545) interpunctie x (vGH 190-1 / Vanhoudt 227) - ZF+ 35 4903 Esterlin/Sterling z.j. (1330-1337) Leuven (DW 349 / VanHoudt G.256) - VZ Gecombineerd wapenschild Brabant-Limburg / KZ gebloemd kruis +MONETA LOVANIES - ZF- 20 4904 Groot z.j. (ca. 1344) (VanHoudt G 276 / DW 344) - VZ met 4 leeuwen in 4-pas en omschrift eindigt op ‘BRABANCIE’ / KZ Kort kruis met dubbel omschrift - ZF- 50 Philippe de Saint-Pol régent de Brabant (1420-1422) 4905 Dubbele Groot of Kromstaart z.j. (1429-1431) Leuven, als imitatie van de Kromstaarten van Philips de Goede (Vanhoudt G 363 / W. 458) - VZ Klimmende leeuw n.l. met Brabants/Bourgondisch wapen / KZ Lang kruis met B-R-A-B in de kwartieren + MONE-TA: NOV-A: LOVA-NIENS - F/ZF / zeldzaam 200 kavel TRUE Inzet Hertogdom Brabant Jan I (1268-1294) 4900 Esterlin z.j. (vanaf 1288) Bonn (Vanhoudt G 202 / dW 263-268, 271) VZ Gedeeld wapenschild van Brabant-Limburg + DVX LIMB VRGIE / KZ Lang kruis met roosjes in de kwartieren +DVX BRA BAN TIE - FR 50 Jan II (1294-1312) 4901 1/2 Groot z.j. (1294-1300) (Vanhoudt G213-214 / DW 290-291) - VZ Wapenschild met 4 Brabantse en Limburgse leeuwen binnen een rand met 12 lelies / KZ Kort kruis met dubbel omschrift - FR met uitgebroken rand / zeldzaam 25 Jan III (1312-1355) 4902 Esterlin au Chatel Brabancon (W. 307) - VZ ‘I-DVX-DE-BRABANTIA’ met kasteel / KZ ‘MON-ETA-BRV-XEL’ met lang kruis en 3 bolletjes in de kwartieren - ZF 30 4900 4901 4902 4906 4907 4908 4909 4903 4904 4905

RkJQdWJsaXNoZXIy MTA4MTM=