V60

Wednesday November 14 Rekenpenningen / Jetons 62 1519 1584 - Rekenpenning Dordrecht ‘Moord op Willem van Oranje’ (Dugn.2995, vLoonI.344, Tas208) - VZ Balthasar Gerards schiet Wil- lem van Oranje neer op aanwijzing van Philips II / KZ Herder te midden van schapen aangevallen door wolf - zilver 29 mm - zwak geslagen, doch PR, ex veiling Schulman BV 336 (juli 2011) lot 741 100 1515 1581 - Rekenpenning Dordrecht ‘Bevrijding van de Spaanse tirannie’ (Dugn.2827, vLoonI.298, Tas164) - VZ Man (Spanje) bedreigt hond (Nederland) met knots / KZ Man getroffen door God’s pijl in borst - zilver brons 30 mm - PR, ex vente iNumis 12 (2012) lot 2459 150 1516 1582 - Rekenpenning Dordrecht ‘Aanslag op Willem van Oranje’ (Dugn.2890, vLoonI.315, Tas184) - VZ Jean Jaureguy beschiet Willem van Oranje / KZ Hagel en bliksem over Philips II, raadsman en soldaat - zilver 29.5 mm - ZF/PR, mooie patina, ex veiling J. Elsen 101 (juni 2009) lot 1257 150 1517 1582 - Rekenpenning ‘Opwinding bij het concordaat van de vier Brabantse steden’ (Dugn.2916, vOrden881, Tas192) - VZ Mijter en helm boven Brabants wapen / KZ Wapens Leuven, Brussel, ‘s-Hertogenbosch en Antwerpen rondom leeuw - brons 28 mm - F/ZF, zeldzaam 25 1518 1583 - Rekenpenning ‘Terugkeer van Hembyze te Gent’ (Dugn.2942, vLoonI.332.2, Tas197) - VZ Fraai gehelmd wapenschild / KZ Gentse maagd met leeuw en wapenschild - brons 30 mm - F 15 1510 1577 - Rekenpenning Brussel ‘Het eeuwig edict’ (Dugn.2716, vLoonI.234.2, Tas138) - VZ St. Michael bestrijdt de duivel / KZ In- eengeslagen handen houden Mercuriusstaf en 2 hoornen des overvloeds vast - brons 29 mm - vrijwel ZF, schaars 25 1511 1577 - Rekenpenning Dordrecht ‘Gevaren van het eeuwige verbond’ (Dugn.2721, vLoon.p239, Tas140) - VZ Profeet Elias in woestijn ontvangt brood uit hemel / KZ Daniël met 7 leeuwen in leeuwenkuil - brons 28 mm - ZF 25 1512 1580 - Rekenpenning Dordrecht ‘Onderbreking Vredesonderhandelingen te Keulen’ (Dugn.2800, vLoonI.279, Tas159) - VZ Spaanse koning (met inquisitiehalsband) met Nederlandse leeuw / KZ Nederlandse leeuw geketend - verguld brons 30 mm - vrijwel ZF - Toe- gevoegd: jeton Brussel Dugn.4292 ZF 20 1513 1581 - Rekenpenning Dordrecht ‘Bevrijding van de Spaanse tirannie’ (Dugn.2827, vLoonI.298, Tas164) - VZ Man (Spanje) bedreigt hond (Nederland) met knots / KZ Man getroffen door God’s pijl in borst - brons 30 mm - vrijwel ZF 15 1514 1581 - Rekenpenning Dordrecht ‘Bevrijding van de Spaanse tirannie’ (Dugn.2827, vLoonI.298, Tas164) - VZ Man (Spanje) bedreigt hond (Nederland) met knots / KZ Man getroffen door God’s pijl in borst - brons 30 mm - ZF/PR 25 kavel TRUE Inzet Rekenpenningen / Jetons 1500 1563 - Rekenpenning ‘Piëteit Philips II / Instelling van nieuwe Bisdommen’ (Dugn.2345, vOrden662, Tas80) - VZ Geharnast borst- beeld Philips II n.r. binnen lauwerkrans / KZ Ronde tempel - brons 29 mm - F/ZF 20 1501 1568 - Rekenpenning ‘Beperking der vrijheid door Philips II’ (Dugn.2479, vLoonI.112, Tas96) - VZ Geharnast borstbeeld met zwaard en lauwerkrans / KZ Paard (der vrijheid) steigerend n.l. - brons 28 mm - F/ZF 20 1502 1570 - Rekenpenning ‘Maatregelen Philips II tegen Utrecht’ (Dugn.2506, vLoonI.129, Tas102) - VZ Geharnast borstbeeld n.r. / KZ Zwaard en strop - brons 27 mm - F, schaars 15 1503 1570 - Rekenpenning Utrecht ‘Philips II en Isabella’ (Dugn.2529, vOrden133, Tas105) - VZ Geharnast borstbeeld Philips II n.r. / KZ Borstbeeld Isabella n.l. in Spaanse dracht - brons 30 mm - F 15 1504 1572 - Rekenpenning ‘Geboorte Prins Don Diego / Overwinning bij Lepanto’ (Dugn.2560, vLoonI.145, 109) - VZ Juno met kind, hoorn des overvloeds en pauw / KZ Buitgemaakt Turks galei met wapentuig - brons 28 mm - F 20 1505 1574 - Rekenpenning Dordrecht ‘Godsdienstvrijheid in Holland en Zeeland’ (Dugn.2630, vLoonI.203.1, Tas117) - VZ Driehoekige steen / KZ JEHOVAH in helder licht - zilver 29,5 mm - ZF, wat corrosie 100 1506 1575 - Rekenpenning Dordrecht ‘Afgebroken vredesonderhandelingen te Breda (Dugn.2647, vLoonI.204, Tas121) - VZ Leeuw met zwaard en schild in Hollandse tuin / KZ Vrijheidshoed tussen jaartal 1575 - brons 29 mm - vrijwel ZF 20 1507 1575 - Rekenpenning Dordrecht ‘Afgebroken vredesonderhandelingen te Breda (Dugn.2647, vLoonI.204, Tas121) - VZ Leeuw met zwaard en schild in Hollandse tuin / KZ Vrijheidshoed tussen jaartal 1575 - brons 29 mm - ZF 20 1508 1575 - Rekenpenning Dordrecht ‘Afgebroken vredesonderhandelingen te Breda (Dugn.2647, vLoonI.204, Tas121) - VZ Leeuw met zwaard en schild in Hollandse tuin / KZ Vrijheidshoed tussen jaartal 1575 - zilver 29 mm - randoneffenheid, vrijwel ZF 100 1509 1576 - Rekenpenning ‘Bijeenkomst de Staten Generaal op zoek naar vrede’ (Dugn.2680, vLoonI.218.2, Tas131) - VZ Lijdzaamheid met kruis en lam / KZ Standvastigheid met anker - brons 28 mm - ruim F, zeldzaam 15 1505 1507 1508 1510 1511 1514 1515 1516 1517 1519

RkJQdWJsaXNoZXIy MTA4MTM=